Sali Berisha flet nga Elbasani:”Te ngrihemi se bashku te mbrojme interesin e. . .”

Ish-kryeministri Sali Berisha i cili garon për kryetar të Partisë Demokratike më datë 22 maj, ditën e sotme ka zhvilluar një takim me demokratët e Elbasanit.

Lideri historik i PD kujtoi edhe mazhorancën e cila dje nuk miratoi rezolutën për të dënuar krimet në Srebrenicë.

Sali Berisha tha se duhet të mbrojmë interesin kombëtar dhe të ngrihemi fuqishëm se tokë dhe vend me potencialet e Shqipërisë, nuk ekziston.

“Të ngrihemi së bashku të mbrojmë interesin e Shqipërisë.”-deklaroi Berisha.

Ndaje me miqte